Piráti podporují zpětné hypotéky, jen neví jak do toho

19.08.2021

Tento “čtvrtý pilíř” u nás funguje již 6 let. Reálně pomohl 500 seniorům.

Praha 19. 8. 2021. Blíží se volby, a proto některé politické strany hledají “taháky” na voliče. Piráti by chtěli zpětné hypotéky provozované státem. To by byl celosvětový unikát. V Evropě, v USA i jinde ve světě je zpětná hypotéka oblíbený finanční nástroj, ale vždy v soukromých rukách. U nás již od roku 2015.

Zpětná hypotéka je super věc. Pokud senior vlastní nemovitost, tak si na důchod jejím prostřednictvím může zajistit dostatečný příjem. Navíc zůstává trvale vlastníkem nemovitosti a náleží mu i nárůst hodnoty nemovitosti.

V Česku takovouto zpětnou hypotéku již 6 let poskytuje zatím jediná společnost FINEMO.CZ a to v souladu se zákonem o spotřebitelském úvěru. “Riziko pro seniory je minimální, v podstatě nulové. Senior nadále zůstává majitelem nemovitosti a navíc má příjem, jednorázový nebo měsíční či kombinaci,” vysvětluje výhody “čtvrtého pilíře” důchodového systému Marek Rokoský ze společnosti FINEMO.CZ.

“Renta z nemovitosti od FINEMO.CZ, jak českou verzi zpětné hypotéky nazýváme, pomohla více než 500 klientům, kterým jsme půjčili přes 300 mil Kč oproti hodnotě nemovitostí přesahující 1,2 mld korun. Přitom absolutně vnímáme, že se jedná o jedno z nejbezpečnějších řešení. Senioři zůstávají vlastníky, a po jejich odchodu vlastnictví přechází na dědice. Na nich pak je, jak zpětnou hypotéku vypořádají.” Dodává Marek Rokoský.

Vlastní nemovitost jako majetek je na stáří určitě výhoda. Člověk nemusí řešit placení nájemného. Avšak ještě vyšší hodnotu pro vlastníka jeho nemovitost přináší v okamžiku, kdy ji může v případě potřeby proměnit na finanční hotovost. V tom spočívá kouzlo zpětné hypotéky. Je to odvážný finanční produkt, který jako pirátský koráb narušuje klidné vody českého finančního oceánu. Není se tedy co divit, že jej jako téma nyní vylovila právě Česká pirátská strana.

Rádi poskytneme více informací o zpětné hypotéce v ČR:

Marek Rokoský, FINEMO.CZ
Tel.: 602 536 717
E-mail: rokosky@finemo.cz
www.rentaznemovitosti.cz