Jste zvědaví, jak se daří zpětné hypotéce?

09.01.2023

Uplynulý rok byl pro společnost FINEMO.CZ rekordní. Uzavřela nejvíc nových smluv. Počet klientů se vyšplhal na 700. Získala ochrannou známku na označení produktu Renta z nemovitosti. A společnost dosáhla reálného zisku.

Již 700 Čechů využilo zpětnou hypotéku

V loňském roce bylo uzavřeno 126 smluv o Rentě z nemovitosti. Jedná se o historicky nejvyšší počet smluv uzavřených v jednom roce od založení společnosti v roce 2015. Celkem zkušenost s Rentou z nemovitosti má 700 Čechů. Spolu s nárůstem počtu smluv došlo k výraznému navýšení objemu úvěrů. Meziročně se výše nových úvěrů zdvojnásobila na necelých 200 mil. Kč. Je to dáno tím, že přibylo klientů s nemovitostmi, které mají vyšší hodnotu.

Vstup do černých čísel jako ukazatel stability

I tyto úspěchy přispěly k tomu, že se FINEMO.CZ dostalo do zisku již v roce 2022.
“Je to pro nás a naše investory významný milník. Těší nás, že můžeme v naší práci pokračovat. Když slyšíme silné příběhy našich klientů v této těžké době, jsme opravdu rádi, že jsme tady, že jim můžeme pomoci,” říká jeden z majitelů společnosti Jiří Vránek.

Společnost FINEMO.CZ vznikla v roce 2015 jako jediný poskytovatel zpětné hypotéky pro seniory v Česku. Přes počáteční nedůvěru české společnosti prokazuje, že finanční produkt šitý na míru přímo seniorům, má smysl. Mnoho lidí v důchodu trpí nedostatkem peněz, obzvlášť v této době. A zpětná hypotéka jim pomáhá. Kdo vlastní nemovitost, může část její hodnoty zpeněžit, a to formou zpětné hypotéky – úvěru se zástavním právem na nemovitosti. Bez prodeje, bez zatěžujících měsíčních splátek, bezpečně, efektivně, jednoduše.

Neobvyklé splácení úvěru dědici funguje

Klienti Rentu z nemovitosti za svého života nemusejí splácet. Tím je produkt unikátní. Splatnost nastává obvykle až v rámci dědického řízení. Pokud však senioři chtějí, mohou svoji zpětnou hypotéku splatit i předčasně. A jak to funguje? “Máme za sebou již řadu úspěšně splacených úvěrů. Měli jsme i pár komplikovaných případů, někdy dědická řízení trvají déle, ale to pro nás není žádné riziko. Dobrou zprávou je, že zatím jsme zapůjčené peníze dostali vždy nazpět včetně adekvátních úroků,” vysvětluje Jiří Vránek.

Renta z nemovitosti má ochrannou známku

Renta z nemovitosti je nyní oficiálně pouze jedna – ta od společnosti FINEMO.CZ. Ostatní produkty na českém finanční trhu, které používají toto označení nyní neoprávněně, budou muset postupně své služby přejmenovat. FINEMO.CZ zůstává i nadále jediným poskytovatelem zpětné hypotéky v České republice.

Co je zpětná hypotéka Renta z nemovitosti od FINEMO.CZ

FINEMO.CZ je na trhu poskytovatelů spotřebitelských úvěrů unikát. Jako jediná společnost poskytuje pouze jeden druh spotřebitelského úvěru, který má za cíl finančně pomoci seniorům, a to zpětnou hypotéku pod obchodním názvem Renta z nemovitosti.

Renta z nemovitosti je určena pro lidi nad 60 let, kteří vlastní nemovitost, kterou nechtějí prodat, a potřebují řešit svou finanční situaci nebo finanční situaci svých blízkých. Jedná se vlastně o hypotéku, tedy o úvěr zajištěný nemovitostí. Renta z nemovitosti je vyplacena klientovi buď jednorázově, nebo formou pravidelné renty, případně kombinací obou variant. Klient přitom zůstává majitelem svého domu či bytu. Nejde tedy o prodej, na vlastnictví nemovitosti se nic nemění. Úvěr, který klientovi formou Renty z nemovitosti poskytneme, bude splatný až po jeho úmrtí nebo odstěhování, případně kdykoli dle přání klienta.

VÍCE INFORMACÍ

Jiří Vránek, zakladatel FINEMO.CZ
Tel.: 608 172 992
E-mail: vranek@finemo.cz

www.rentaznemovitosti.cz